Hoivakodit

Mainiokotien hoivakodissa saa yksilöllistä asumista ja hoivaa – eri puolilla Suomea.

Palveluasumisessa asut huolettomasti palveluiden keskellä, turvallisessa ja kauniissa ympäristössä. Palvelut suunnitellaan yhdessä yksilöllisen tarpeesi mukaiseksi ja elät juuri sellaista elämää kuin itse haluat. Mainiokotien palveluasumisesta löydät haluamasi palvelut elämästä nauttimiseen – palvelut siivouksesta pyykinpesuun, ateriapalveluihin tai kotisairaanhoitoon ovat vaivattomasti saatavillasi. Palveluasunnot ovat viihtyisiä ja esteettömäksi suunniteltuja. Voit valita itsellesi sopivan kodin eri vaihtoehdoista. Oman kodin rauhan lisäksi yhteisöllinen palveluasuminen tarjoaa seuraa lounashetkiin, kahville, ulkoiluihin tai yhteisiin aktiviteetteihin.

Voit etsiä kotia sijainnin mukaan tai kodin nimellä tai katsoa kotiemme sijainteja kartalla.

80 tulosta

Kodin sijainti

Sammontie 3
13500 Hämeenlinna

Yksikönjohtaja

Päivi Nikola
045 679 2136
paivi.nikola@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Asolantie 14B
01400 Vantaa

Yksikönjohtaja

Elina Karvonen
040 809 3639
elina.karvonen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Ojantie 11
28130 Pori

Yksikönjohtaja

Katri-Piia Rajala
040 130 6545
katri-piia.rajala@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Kattilatanhua 6
02330 Espoo

Yksikönjohtaja

Annika Torri
040 624 1974
annika.torri@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Asemantie 21
37800 Akaa

Yksikönjohtaja

Riitta Laaksonen
040 538 9761
riitta.s.laaksonen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Keskisentie 31
37120 Nokia

Yksikönjohtaja

Merja Konttinen
040 829 6228
merja.konttinen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Haljastentie 1
37500 Lempäälä

Yksikönjohtaja

Marja Seulanto
040 641 2267
marja.seulanto@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Vanha Kaarelantie 26
01610 Vantaa

Yksikönjohtaja

Katja Markelin
040 635 8017
katja.markelin@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Capsiankatu 3
20320 Turku

Yksikönjohtaja

Sanni Heino
050 590 8396
sanni.heino@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Capellan puistotie 7
00540 Helsinki

Käyntiosoite:
Sörnäistenlaituri 2
00540 Helsinki

Yksikönjohtaja

Olli Haapala
044 765 0416
olli.haapala@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Häkkilinnuntie 1
80330 Joensuu

Yksikönjohtaja

Minna Kolehmainen
040 544 7891
minna.m.kolehmainen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Laaksonpohjantie 4
02730 Espoo

Yksikönjohtaja

Sanna Kanto
050 356 0022
sanna.kanto@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Helsingiuksentie 54 B
08700 Lohja

Yksikönjohtaja

Riikka Koistinen
050 592 2301
riikka.koistinen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Laurintie 3
04600 Mäntsälä

Yksikönjohtaja

Jaana Malmiala
050 553 5302
jaana.malmiala@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Tuulensuuntori 1
00580 Helsinki

Yksikönjohtaja

Päivi Anttila-Apajalahti
040 831 2827 
paivi.anttila-apajalahti@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Linnanrakentajantie 2
00880 Helsinki

Yksikönjohtaja

Anu Moniruzzaman
040 687 4829
anu.moniruzzaman@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Kirkkotie 10-12
62200 Kauhava

Yksikönjohtaja

Päivi Luoma
040 675 3782
paivi.luoma@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Eestintaival 1
02280 Espoo

Yksikönjohtaja

Katja Lintuniemi
040 188 3438
katja.lintuniemi@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Juuritie 1
(Sisäänkäynti Runkotien puolelta)
02720 Espoo

Yksikönjohtaja

Arja Sokura
040 358 3194
arja.sokura@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Härkämäenkuja 2
13500 Hämeenlinna

Yksikönjohtaja

Katriina Laaksonen
044 765 0812
katriina.laaksonen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Hyvättyläntie 9
21420 Lieto

Yksikönjohtaja

Tiina Ritolehto
040 482 6674
tiina.ritolehto@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Kohmankaari 9
33310 Tampere

Yksikönjohtaja

Minna Hietanen
050 591 5993
minna.hietanen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Huvilatie 2
65230 Vaasa

Yksikönjohtaja

Anna-Maija Vuorela
040 455 6901
anna-maija.vuorela@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Kipparinkatu 2
02320 Espoo

Yksikönjohtaja

Satu Lamminsalo
040 673 8168
satu.lamminsalo@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Helsingiuksentie 1
08700 Lohja

Yksikönjohtaja

Johanna Kopo
040 153 1579
johanna.kopo@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Karjalankatu 16
26100 Rauma

Yksikönjohtaja

Kaisa Räsänen
050 386 9199
kaisa.rasanen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Suurpellon Puistokatu 14-16
02250 Espoo

Yksikönjohtaja

Pauliina Rantanen
040 674 4673
pauliina.rantanen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Koiravedenkatu 10
70800 Kuopio

Yksikönjohtaja

Kati Jääskeläinen
040 741 9800
kati.jaaskelainen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Kurikkaniementie 11
88900 Kuhmo

Yksikönjohtaja

Tiina Kilpeläinen
‭040 487 2581
tiina.kilpelainen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Kihlinkatu 24 A
48600 Kotka

Yksikönjohtaja

Piritta Maho
050 560 6421
piritta.maho@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Kaustakatu 13
20780 Kaarina

Yksikönjohtaja

Veera Järvi
040 809 3716
veera.jarvi@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Väliharjuntie 17
40800 Vaajakoski

Yksikönjohtaja

Irma Manninen
040 189 7551
irma.manninen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Lahelantie 11
04300 Tuusula

Yksikönjohtaja

Heli Lapakko
040 771 5166
heli.lapakko@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Pirkkalankatu 3
60320 Seinäjoki

Yksikönjohtaja

Anne Kankaanpää
040 167 8031
anne.kankaanpaa@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Piriläntie 1
46800 Kouvola

Yksikönjohtaja

Katja Laakkonen
040 157 9711 
katja.laakkonen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Säterinkatu 14
(Sisäänkäynti Kaivomäki 2, sisäpihan puolelta)
02600 Espoo

Yksikönjohtaja

Maija Korpela
040 571 3483
maija.korpela@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Kauppakatu 65
78200 Varkaus

Yksikönjohtaja

Katja Sallinen
040 192 7871
katja.sallinen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Uudenpellonkatu 5
15100 Lahti

Yksikönjohtaja

Mia Mäntysaari
050 447 7803 
mia.mantysaari@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Pikkutasku 6
27510 Eura

Yksikönjohtaja

Piia Niinimäki-Mikkonen
040 481 1982
piia.niinimaki-mikkonen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Keskusaukio 5
45700 Kuusankoski

Toimintayksikön vastuuhenkilö

Taija Talo
040 630 6690
taija.talo@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Koskelantie 22-24
00610 Helsinki

Yksikönjohtaja

Outi Äijälä
040 078 5503
outi.aijala@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Larin Kyöstin katu 29
13130 Hämeenlinna

Yksikönjohtaja

Niina Laiho
044 765 1441
niina.laiho@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Papinpöydänkuja 2
00340 Helsinki

Yksikönjohtaja

Jutta Lahti
040 670 9846
jutta.manninen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Kaplastie 4
87250 Kajaani

Yksikönjohtaja

Katja Väkeväinen
050 440 4402
katja.vakevainen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Rauhalantie 3
07800 Lapinjärvi

Yksikönjohtaja

Kaarina Lücke
040 630 2991
kaarina.lucke@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Repolankatu 1
28100 Pori

Yksikönjohtaja

Marika Haapajärvi
040 164 8877
marika.haapajarvi@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Lähdeniityntie 13
37130 Nokia

Yksikönjohtaja

Anne Kujala
050 345 5141
anne.kujala@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Elisabetinkatu 3
20400 Turku

Yksikönjohtaja

Liisa Markkula
0400 913 856
liisa.markkula@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Hallituskatu 3
50100 Mikkeli

Yksikönjohtaja

Hanna Parantainen
040 190 4693
hanna.parantainen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Martinlähteentie 13
05810 Hyvinkää

Yksikönjohtaja

Alexandra Laine
050 911 7435
alexandra.laine@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Itsenäisyydentie 18
38200 Sastamala

Yksikönjohtaja

Justiina Koskinen
040 186 6857
justiina.koskinen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Steniuksenkatu 12
26100 Rauma

Yksikönjohtaja

Katariina Stenroos
050 448 6762
katariina.stenroos@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Sähkökatu 28
05800 Hyvinkää

Yksikönjohtaja

Heli Linkova
040 736 4361
heli.linkova@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Lautamiehentie 1-3
24800 Halikko

Yksikönjohtaja

Helena Laine
040 154 6501
helena.k.laine@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Kihlinkatu 24B
48600 Kotka

Yksikönjohtaja

Johanna Johansson
010 287 0830
johanna.johansson@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Tanhuantie 26
45150 Kouvola

Yksikönjohtaja

Heli Koskinen
040 065 8276
heli.koskinen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Pirtinkaari 3
70820 Kuopio

Yksikönjohtaja

Juha Huttunen
044 298 2475
juha.huttunen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Rummunlyöjänkatu 7
24100 Salo

Yksikönjohtaja

Kati Helttula
040 592 1452
kati.helttula@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Kappalaisentie 53
12210 Hausjärvi

Yksikönjohtaja

Hanne Tiilola
040 507 4479
hanne.tiilola@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Raisiontori 6
21200 Raisio

Yksikönjohtaja

Kristiina Toivonen
040 631 1332
kristiina.toivonen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Pappilantie 8
44500 Viitasaari

Yksikönjohtaja

Katja Pappinen
040 705 3382
katja.pappinen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Salmenkyläntie 19-21
49410 Poitsila

Yksikönjohtaja

Kaija-Liisa Pekkola
040 487 6801
kaija-liisa.pekkola@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Kehätie 2
90940 Jääli

Yksikönjohtaja

Nina Mustonen
040 849 4348
nina.mustonen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Sinivuokontie 19
05810 Hyvinkää

Yksikönjohtaja

Marika Ruissalo
040 767 8344
marika.ruissalo@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Sofianlehdonkatu 5aA1
00610 Helsinki

Yksikönjohtaja

Jaana Kaasinen
040 686 4063
jaana.kaasinen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Sulkakuja 10
90420 Oulu

Yksikönjohtaja

Arja Anttila
040 158 7254
arja.anttila@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Sammalojantie 2
90900 Kiiminki (Oulu)

Yksikönjohtaja

Hanna Karjalainen
0400 293 478
hanna.karjalainen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Tanhurinne 4
01450 Vantaa

Yksikönjohtaja

Tanja Vahvelainen
040 629 0121
tanja.vahvelainen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Puistokatu 35
40200 Jyväskylä

Yksikönjohtaja

Terhi Kallio
044 550 4074
terhi.kallio@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Tiihottarentie 4
70500 Kuopio

Yksikönjohtaja

Jari Okkonen
040 455 3090
jari.okkonen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Littoistenjärventie 2
20660 Littoinen

Yksikönjohtaja

Aire Kapanen
044  720 2461
aire.kapanen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Kourulehdontie 2 A
88600 Sotkamo

Yksikönjohtaja

Tiina Kilpeläinen
040 487 2581
tiina.kilpelainen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Lintukulma 2
02660 Espoo

Yksikönjohtaja

Juulia Lawson
040 6657562
juulia.lawson@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Huhdintie 27
03600 Karkkila

Yksikönjohtaja

Sanna Sisto
040 153 1474
sanna.sisto@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Kikaristonkatu 41
13210 Hämeenlinna

Yksikönjohtaja

Paula Kemppinen
044 465 0588
paula.kemppinen@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Kuuselantie 12
44300 Konnevesi

Yksikönjohtaja

Harri Vainio
010 287 0771
harri.vainio@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Rovankatu 1
94700 Kemi

Yksikönjohtaja

Sari Holappa
040 505 2160
sari.holappa@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Mainiokoti Vilja
Sarkatie 3
15860 Hollola

Yksikönjohtaja

Pia Sartolahti
044 329 9723
pia.sartolahti@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Siilotie 25
90520 Oulu

Yksikönjohtaja

Anna-Kaisa Pelto
040 647 1710
anna-kaisa.pelto@mainiokodit.fi

Kodin sijainti

Rautatienkatu 20
(Sisäänkäynti Hämeenkadun puolelta)
15110 Lahti

Yksikönjohtaja

Anu-Maija Koskinen
040 671 6896
anu-maija.koskinen@mainiokodit.fi

Etkö löytänyt etsimääsi?